کدام پلتفرم طراحی وب برای شما مناسب است؟

کدام پلتفرم طراحی وب برای شما مناسب است؟

اگر در طراحی وب مبتدی هستید ، تعداد ابزارها و نرم افزارهای محبوب طراحی وب می تواند کمی ترسناک باشد. اگر فقط به یک وب سایت سریع و آسان احتیاج دارید ، ممکن است احساس کنید که می توانید یک طراح وب استخدام کنید و به آنها اجازه دهید آن را اداره کنند. با این حال ، شناختن جوانب مثبت و منفی محبوب ترین سیستم عامل های طراحی وب ضروری است ، بنابراین با شروع کار ، تصمیم به انتخاب اشتباه و کاهش هزینه های توسعه نخواهید گرفت.

این مهم است که بدانید که می خواهید از یک بستر طراحی وب خارج شوید و چقدر حاضر هستید مبلغی را پرداخت کنید. سکوهای طراحی وب می توانند مبتنی بر اشتراک یا غیرمستقیم باشند. علاوه بر این ، سیستم عامل های مختلف دارای ویژگی های مختلفی هستند که هدف آنها قسمت های خاصی از بازار است.

مثلا:

  • بسترهای نرم افزاری مانند Magento و Shopify به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک هستند.
  • جوملا و دروپال و حتی وردپرس بسیار قابل تنظیم هستند و ممکن است توسط توسعه دهندگان پیشرفته با دانش برنامه نویسی در HTML و PHP ترجیح داده شود.

در اینجا مقایسه ای از سیستم عامل های برتر طراحی وب بر اساس خواسته ها و نیازهای خاص شما به عنوان صاحب سایت یا طراح وب ارائه شده است.

بسترهای نرم افزاری غیرمستقیم

سیستم عامل های مبتنی بر عدم اشتراکی به شما امکان می دهند وب سایت خود را بر روی سرور خود اجرا کنید زیرا واقعاً اجاره این سیستم عامل را ندارید. آگاه باشید که فقط به دلیل اینکه این سیستم عامل ها “مبتنی بر اشتراک نیستند” به معنای این نیست که شما مجبور به پرداخت هزینه ای نخواهید شد. ممکن است برای هزینه های اضافی مانند افزونه ها ، قالب ها و ویژگی های اضافی بودجه لازم را تهیه کنید.

Dreamweaver

در اوایل ، Adobe Dreamweaver یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها بود. در روزهای ابتدایی وب ، وب سایت ها نیاز به کدنویسی به صورت HTML داشتند و Dreamweaver و چند نرم افزار دیگر مانند آن ، با یک رابط بصری برای طراحی صفحات و تغییر کد به HTML وارد شدند. Dreamweaver امروزه به اندازه محبوبیت خاصی ندارد ، اما هنوز هم دارای برخی از ویژگی های مفید مانند بسیار قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد طرح های گرافیکی را به کد HTML تبدیل کنید.

طراحی وب وردپرس

برای یک دهه گذشته ، برجسته ترین پلتفرم غیرمستقیم مبتنی بر سراسر جهان وردپرس بوده است. اگرچه وردپرس در ابتدا برای وبلاگ نویسی آنلاین طراحی شده بود و هنوز هم پشتیبانی عالی برای وب سایت های وبلاگ ارائه می دهد ، اما به یک پلتفرم بسیار متنوع و رایگان با منبع آزاد تبدیل شده است. اگرچه پلتفرم وردپرس رایگان است ، شاید شما مجبور شوید برای نام دامنه ، هاستینگ و ویژگی هایی مانند افزونه ها و قالب های از پیش ساخته پول خرج کنید.

بسیاری از این افزونه ها و ویژگی های اضافی ارزش سرمایه گذاری دارند.

به عنوان مثال ، اگر SEO خود را در سایت خود انجام دهید ، می توانید افزونه های Yoast یا All را در یک بسته SEO نصب کنید تا به بهینه سازی سایت وردپرس خود برای موتورهای جستجو کمک کند. اگر عملکردهای اضافی وجود دارد که دوست دارید سایت شما داشته باشد ، احتمالاً افزونه ای برای آن وجود دارد. WordPress همچنین CMS (سیستم مدیریت محتوا) است.

CMS به مشتریان شما این امکان را می دهد تا بتوانند وب سایت های خود را مدیریت کنند و تغییرات یا اضافات ساده ای مانند اضافه کردن پست وبلاگ را انجام دهند. اگرچه ممکن است جدیدترین نسخه از Dreamweaver با افزودن پسوندهای CMS قابلیت CMS داشته باشد ، اما این قابلیت در حال حاضر در WordPress ساخته شده است.

طراحی وب با دروپال و جوملا

دروپال و جوملا در خانواده CMS های مبتنی بر غیر مشترک مبتنی بر اشتراک مانند WordPress قرار دارند ، اما به اندازه محبوب نیستند و به اندازه وردپرس از افزونه ها و قالب های زیادی برخوردار نیستند. اکثر توسعه دهندگان نیز قبول دارند که استفاده از وردپرس راحت تر است. به همین دلیل ، من وردپرس را بیش از این دو توصیه می کنم.

با این حال ، برخی از توسعه دهندگان با تجربه از این موارد بیشتر حمایت می کنند. اگر تازه وارد توسعه هستید ، باید تحقیقات بیشتری انجام دهید تا ببینید آیا اینها برای نیازهای شما سودمندتر است یا خیر.

بسترهای نرم افزاری مبتنی بر اشتراك

سیستم عاملهای طراحی وب مبتنی بر اشتراك معمولاً هزینه ماهانه را شارژ می كنند و ممكن است مبلغ اضافی را نیز براساس ارائه دهنده سیستم عامل پرداخت كنند ، اگرچه برخی از آنها نسخه های رایگان نیز دارند. این سیستم عامل ها دارای عملکرد الکترونیکی تجارت و پشتیبانی فنی و امنیتی بیشتر هستند. نمونه هایی از سیستم عامل های مبتنی بر اشتراک عبارتند از Wix ، Weebly و Squarespace.

طراحی وب با Wix ، Weebly و Squarespace

Wix ، Weebly و Squarespace همگی به دلیل کاربر پسند بودن و داشتن مجموعه ای از عناصر طراحی وب طراحی شده از قبل جذاب ، شناخته شده اند. همه آنها مبتنی بر اشتراك هستند ، یعنی شما می توانید ماهانه هزینه پرداخت كنید. اینها همه نوع سیستم عامل هایی هستند که یک فرد غیر حرفه ای قادر به ایجاد یک وب سایت مناسب و معقول است. این هم قدرت و هم ضعف برای این قالب است.

به دلیل محدودیت بیشتر قالب ها و افزونه ها ، این سرویس ها به اندازه مانند وردپرس چند منظوره نیستند. همچنین ، اگر به دنبال چیزی هستید که می توانید با کد HTML به آن جیب بزنید ، Weebly و Squarespace ممکن است بهترین انتخاب نباشند ، زیرا آنها برای سادگی ساخته شده اند. اگر می خواهید یک سکوی قابل تنظیم تر ، Wix تمایل به کد نویسی پیشرفته داشته باشد.

و در آخر اینکه ، اگر در این سیستم عامل های مبتنی بر اشتراکت مشترک شوید ، تا زمانی که تصمیم به تغییر دادن گرفتید ، از آنها استفاده می کنید. اگر سکوی دیگری را انتخاب کنید ، باید از ابتدا شروع کنید. این چیزی است که باید قبل از انتخاب یکی از این خدمات در خاطر داشته باشید.

بسترهای نرم افزاری تجارت الکترونیکی

اگر یک شرکت تجارت الکترونیکی را اداره می کنید ، می خواهید وب سایتی ساخته شود که برای پشتیبانی از مشاغل و مشتریان خود پشتیبانی کند. در حالی که تمام سیستم عامل های مورد بحث تا کنون قابلیت تبدیل شدن به سیستم عامل های تجارت الکترونیکی را دارند ، ممکن است بهترین گزینه ها برای آن نباشند. محبوب ترین سیستم عامل های تجارت الکترونیک ووکامرس یا شاپیفی است.

وردپرس با WooCommerce

اگر سایت شما قبلاً از طریق وردپرس ساخته شده است ، می توانید به راحتی افزونه ای به نام WooCommerce را نصب کنید که به شما امکان می دهد محصولات و پردازش کارت اعتباری را اضافه کنید. این یک گزینه آسان و راحت است ، اما برای مشاغل بزرگتر و سایت هایی که هزاران مورد دارند ، سیستم عامل هایی مانند Magento یا Shopify ممکن است ایده آل تر باشند.

مگنتو

Magento برای بسیاری از مارک های خرده فروشی مهم مانند Coca-Cola ، Ford ، Nike و Vizio سکوی طراحی وب تجارت الکترونیک قابل اعتماد بوده است. بسیاری از برنامه های افزودنی غنی از آن امکانات بسیاری را برای قیمت گذاری ، تخفیف و جمع آوری داده ها فراهم می کند. با این حال ، Magento می تواند برای وب سایت های بزرگ بسیار گران شود. نسخه Community با 10 دلار در ماه شروع می شود و برای وب سایت های کوچک تا 250 دلار در ماه می تواند افزایش یابد. نسخه Enterprise می تواند 25000 تا 125000 دلار در سال هزینه کند ، و این باعث می شود آن را برای شرکت های بزرگ با بودجه بالاتر مناسب تر کند.

خریدن

Shopify یکی دیگر از پلتفرم های محبوب تجارت الکترونیک است که مقرون به صرفه تر و در دسترس تر است ، زیرا بسیاری از آموزش های آنلاین را برای کمک به شما در ساخت وب سایت خود ارائه می دهد. لازم به ذکر است که Shopify هم هزینه ماهانه و هم هزینه هر تراکنش را شارژ می کند ، اما این قابل کنترل است زیرا بیشتر سیستم عامل های دیگر شما را به استفاده از پردازنده پرداخت نیازمند میکنند.

با استفاده از Shopify ، شما قبلاً یک پردازنده پرداخت از طریق سیستم عامل دارید ، بنابراین اگر تصمیم دارید از یک پردازنده پرداخت متفاوت استفاده کنید ، می توانید 0.5 تا 2 درصد اضافی از آن دریافت کنید.

سایر سکوهای تجارت الکترونیکی در طراحی وب

علاوه بر موارد فوق ، چندین پلتفرم تجارت الکترونیکی دیگر نیز وجود دارد که ارزش ذکر آن را دارند. آنها شامل OSCommerce (که یک نرم افزار منبع باز است) ، BigCommerce ، Volusion و Zen Cart است. قبل از انتخاب سکوی طراحی وب مناسب برای نیازهای شما فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید ، اما در پایان ، درک آنچه برای موفقیت سایت شما نیاز دارد یک فرایند یادگیری است.

اگر هنوز متوجه نشده اید که سایت شما به چه چیزی نیاز دارد ، به دلیل سازگاری آن و بسیاری از ویژگی های اضافی ، وردپرس یک انتخاب عالی است. اگر دقیقاً می دانید سایت شما به چه چیزی نیاز دارد ، بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را با ویژگی های سایت شما داشته باشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *