چگونه می توان گواهینامه SSL را هنگام ادغام دامنه ها مدیریت کرد؟

چگونه می توان گواهینامه SSL را هنگام ادغام دامنه ها مدیریت کرد؟

شخصی سؤال جالبی درباره ادغام دامنه ها و گواهینامه SSL توییت کرد.

سؤال این بود كه آیا پرداخت هزینه یك گواهینامه امنیتی SSL برای دامنه قدیمی ضروری است یا خیر?

ادغام 2 سایت با تغییر مسیر 301 . سایت قدیمی A به سایت جدید B ادغام می شود آیا نیاز به پرداخت هزینه گواهی SSL برای سایت A دارم؟

پاسخ دادن به سؤال آسان نیست. این فنی است زیرا به نحوه برخورد مرورگرها و روبات های جستجو با پیوندها و ریدایرکتهای ایمن و نحوه پردازش آن ها می پردازد. افرادی که به چمدان می پرداختند ، حدس می زدند اما به نظر نمی رسید که بهترین اتفاق برای انجام این کار اتفاق نظر وجود داشته باشد. دکتر پیت پیشنهاد کرده است برای پرداخت گواهینامه SSL قدیمی به منظور کمک به Google در درک مهاجرت ، هزینه های پرداخت را ادامه دهد:

ممکن است بخواهید در حالی که تغییر مسیرها در حال پردازش هستند و Google به صفحات جدید مهاجرت می کند ، اما اگر سایت A 301 هدایت می شود ، بهترین گواهی SSL برای سایت A به مرحله اجرا در نمی آید.

سپس پیشنهاد شد كه وقتی مرورگر پیوند HTTPS را باز می كند ، ابتدا اعتبار گواهینامه SSL را بررسی می كند و سپس تغییر مسیر را با آن ترتیب مشاهده می كند.

سپس جان مولر قدم گذاشت و تأیید کرد که چگونه مرورگرها و گوگل با این وضعیت برخوردند:

جان مولر توئیت کرد:

وی افزود: “مرورگرها قطعاً به HTTPS نیاز دارند ، حتی اگر فقط هدایت شوید.

موتورهای جستجو احتمالاً می توانند با آن مقابله کنند ، اما اگر فرصتی وجود دارد که نشانی اینترنتی قدیمی به کاربران نشان داده شود ، کافی است گواهی را زنده نگه دارید. اکنون می توانید مجوزها را به صورت رایگان دریافت کنید.

” مولر پاسخ خود را در مورد نحوه برخورد گوگل با این سناریو ادغام سایت با گفتن “احتمالاً” محافظت کرد.

جان مولر متعاقباً اضافه كرد:

ما معمولاً URL ها را حداکثر هر نیم سال بازنویسی می کنیم ، بنابراین یک سال حداقل 2 دور به شما می دهد ، که این یک نقطه شروع خوب است. حتی بدون گواهینامه ، سعی می کنم نام دامنه را برای طولانی مدت نگه دارم تا از انتخاب اسپم ها جلوگیری کنم.

جان  (JohnMu) 4 مارس 2020

اما او درباره نحوه کار با مرورگرها ابهام داشت و پیشنهاد داد که برای یک دامنه قدیمی به یک گواهینامه رایگان SSL تغییر دهید.

فعال کردن گواهی SSL در دامنه قدیمی به نظر می رسد راه خوبی برای محافظت در برابر مسائل پیش بینی نشده در مورد تجربه کاربر و موتورهای جستجو است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *