وردپرس گوتنبرگ 7.1 را اعلام کرد نسخه ای با قابلیت های جدید

وردپرس گوتنبرگ 7.1 را اعلام کرد نسخه ای با قابلیت های جدید

وردپرس گوتنبرگ 7.1 با پیشرفت های زیادی به روز شده است. در حالی که در این نسخه از گوتنبرگ ، کندی عملکرد کمی وجود دارد ، دامنه پیشرفت ممکن است این نگرانی ها را نادیده بگیرد. یک ویژگی بهبود یافته در صفحه UI. این ویژگی برای کاربران جدید برای کمک به معرفی آنها با تجربه ویرایش بلوک گوتنبرگ است.

شرح تصاویر

به کاربران امکان می دهد زیرنویسها را به قسمت زیر جدول اضافه کنند. همچنین یک کلید UI جدید برای انتخاب بین حالت های ویرایش و انتخاب وجود دارد. حالت ویرایش به شما امکان می دهد تا درون جدول ویرایش کنید و حالت انتخاب به کاربر امکان می دهد عنصر جدول را انتخاب کند. این باعث می شود عملکرد جدول گوتنبرگ مفیدتر شود و کاربر را از نیاز به بارگیری افزونه نجات دهد. با این حال ، کاربران علاقه مند به ایجاد جداول با ویژگی های پیشرفته ممکن است علاقه مند به استفاده از یک افزونه باشند. به عنوان مثال ، یک افزونه جدول Premium مانند League Table توسط DAEXT دارای چندین ویژگی است که ممکن است یک کاربر پیشرفته مفید و انعطاف پذیر باشد.

پیشرفت های ویرایش موبایل گوتنبرگ 7.1

دو نسخه بعدی برای ویرایش در رابط کاربری قرار دارند. اکنون نوار ابزار ثابت موبایل برای انتخاب عناصر ویرایش مانند پاراگراف ها ، پیوندها و غیره وجود دارد. در اینجا مثالی از نوار ابزار جدید موبایل در عمل از صفحه ابزار وردپرس موبایل صفحه GitHub آورده شده است: پیشرفت دیگر در امکان انتخاب چندین بلوک در حین ویرایش در تلفن همراه است

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از وردپرس روشی جدید برای در آمد زایی

WordPress همچنین کد سازگاری PHP 5.2 را از بلوک RSS کوتاه کرده است. این امر باعث می شود تا اطمینان حاصل شود که از جدیدترین نسخه PHP که در حال حاضر در نسخه 7.x است استفاده می کند ، برای کاربران وردپرس اهمیت بیشتری پیدا می کند. به روزرسانی نسخه PHP که سایت WordPress در آن قرار دارید راهی آسان برای سرعت بخشیدن به سایت شما و همچنین سخت کردن سایت شما در برابر وقایع هک شدن است.

دو رفع اشکال دوازدهم

در اطلاعیه وردپرس آمده است که دوجین رفع اشکال وجود دارد. در میان آنها رفع سبکهای CSS مؤلفه ColorPicker بود.

معیارهای عملکرد گوتنبرگ

از معیارهای عملکردی که به نظر می رسد نشان می دهد استفاده از رابط گوتنبرگ کندتر است ، مورد توجه است.

  • گوتنبرگ 7.1.0: 7.45s
  • گوتنبرگ 7.0.0: 6.84s
  • وردپرس 5.3: 6.33s
  • متریک رویداد keypress پیشرفت را نشان می دهد.

رویداد Keypress (تایپ کردن)

  • گوتنبرگ 7.1.0: 88.56ms
  • گوتنبرگ 7.0.0: 94ms
  • وردپرس 5.3: 75.19ms

اگرچه تفاوت بین نسخه 7.0 و 7.1 فقط کمتر از یک ثانیه است ، انتظار غیر منطقی نیست که عملکرد در صورت عدم بهبود حداقل در حالت ثابت باقی بماند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *