فهرست صفحات با پیمایش نامحدود مارتین اسپلیت کارمند گوگل

فهرست صفحات با پیمایش نامحدود مارتین اسپلیت کارمند گوگل

مارتین اسپلیت گوگل به سؤالی درباره پیمایش نامحدود و جلوگیری از فهرست نویسی محتوای پیمایش شده انگار که بخشی از محتوای اصلی است پاسخ داد.

فهرست صفحات با پیمایش بی نهایت

پیمایش نامحدود راهی برای حفظ تغذیه مطالب مشابه با کاربران است. هنگامی که کاربر به انتهای صفحه وب نزدیک شود و محتوای اضافی را برای بازدیدکننده سایت بارگذاری کند و این کار را جاوا اسکریپت انجام میدهد. مشکل این است که وقتی Google محتوای اضافی را می بیند و آن را به عنوان بخشی از محتوای اصلی اشتباه میگیرد. این نتیجه ای فاجعه بار خواهد بود زیرا احتمالاً منجر به رتبه های پایین تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید : همکاری با مشتریان سئو : استراتژی های سئو ، الان و بعد از COVID-19

این همان چیزی است که Vahan (توسعه دهنده اصلی موتور جستجو) خواسته است:

“… ما پیمایش نامحدود را روی موبایل پیاده سازی کرده ایم. در گذشته آن را در دسک تاپ داشتیم. نگرانی من این است که آیا گوگل مقالات پیمایش نامحدود را به عنوان بخشی از مقاله اصلی که برای اولین بار معرفی شده است ، فهرست می کند؟

URL آژاکس برای هر یک از پرس و جوهای صفحه ، بدون فهرست استفاده شده است. آیا هیچ تضمینی وجود ندارد که محتوای ضمیمه شده به عنوان بخشی از صفحه اصلی ایندکس نشود؟ “

مارتین اسپلیت پاسخ داد:

 “این بستگی به نحوه اجرای آن و چگونگی مشاهده آن در HTML ارائه شده دارد.

من برای دیدن HTML ارائه شده به شدت از ابزارهای تست استفاده می کنم زیرا بستگی زیادی به نحوه ساخت نامحدود خود و چگونگی کشف محتوای اضافی دارد.

اما اگر به عنوان مثال از نوعی پیوند استفاده می شود که به ما می گوید به URL دیگری برویم و آن URL بدون فهرست بندی شود ، ما آن محتوای را مشاهده نمی کنیم. “

ظاهرا مارتین از جواب گوگل محتوای اضافی را مشاهده می کند یا نه ، خودداری کرد. پیشنهاد وی مبنی بر اینکه این چیزی است که باید با استفاده از ابزارهای Google بررسی شود بهترین روش برای تأیید نحوه ارائه Google از صفحه وب است.

مارتین اسپلیت به آن اشاره ای نکرد ، اما تست دوستانه موبایل Google HTML صفحه وب ارائه شده را نشان می دهد. بنابراین اگر گوگل محتوای اضافی را فهرست صفحات می کند ، ممکن است در بخش HTML نتایج ارائه شده به صفحه وب نشان داده شود.

بیشتر بخوانید: پنالتی گوگل و پاسخ به چگونگی بررسی ها به صورت دستی

مارتین آن را ذکر نکرد اما من کاملاً مطمئن هستم که این ابزار نمایش دقیقی از صفحه ارائه شده است.

واهان سپس افزود:

 “این ویژگی به روش زیر پیاده سازی شده است ، مانند وقتی که به پایین پیمایش می کنید ، مقاله را از طریق AJAX در مقطعی مانند زمان پایان دادن به خواندن مقاله بارگیری می کند.

اما URL AJAX که محتوای مقاله بعدی را ارسال می کند ، دارای برچسب header noindex (x-robots-tag: noindex) است. بنابراین باعث می شود من به نوعی اطمینان داشته باشم که محتوای ضمیمه ایندکس نمی شود.

اما من می خواهم دوست داشته باشم که چگونه می توانم اطمینان داشته باشم که اگر در پیمایش بعدی ، مقالات به عنوان بخش اصلی مقاله فهرست صفحات بندی نشوند. “

مارتین دوباره اظهار داشت که نمی تواند به طور مشخص بگوید و این چیزی است که باید در ابزارهای Google آزمایش شود.

پاسخ مارتین:

“من نمی دانم. من کاملاً مطمئن نیستم که چگونه HTML ارائه شده را می بینیم.

از ابزارهای آزمایش شده استفاده کنید ، به طور خاص ابزار بازرسی URL می تواند به شما کمک کند بفهمید که HTML ارائه شده چگونه به نظر می رسد اگر HTML ارائه شده هنوز به گونه ای حاوی محتوای اضافی باشد ، زیرا نمایش تغییر کرده است یا چیزی شبیه به آن ، بنابراین ما آن را به عنوان بخشی از صفحه اصلی فهرست صفحات خواهیم کرد. مانند صفحه ای که دیده اید

و سپس بدون فهرست صفحات بندی که واقعاً به این کمک نمی کند. “

مارتین سپس مواردی را که می تواند فهرست صفحات با پیمایش نامحدود پیش بروند ، لیست می کند:

“همچنین می تواند این باشد که شما به طور تصادفی مطالبی را که قبلاً در صفحه بوده است ، ایندکس نکنید ، تا بیش از حد ایندکس نشده باشد.

من همیشه این موارد را تست می کردم و به HTML رندر شده نگاه می کردم. HTML ارائه شده به شما می گوید آنچه می بینیم. می توانید از ابزار بازرسی URL برای دیدن آنچه ما خزیده ایم استفاده کنید ، بنابراین می توانید آن را در HTML رندر شده مشاهده کنید.

اما شما همچنین می توانید از تست زنده استفاده کنید تا ببینیم که آیا می توانیم دوباره این کار را انجام دهیم.”

منبع : مجله اینترنتی سئو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *