اگر سایت شما این معیارها را برآورده کند ، فقط در مورد نقشه سایت نگران باشید

اگر سایت شما این معیارها را برآورده کند ، فقط در مورد نقشه سایت نگران باشید

دانیل وایزبرگ در ویدیوی جدید اظهار داشت که سایتها لزوماً به نقشه سایت نیاز ندارند مگر اینکه در یکی از سه دسته قرار گیرند. این اطلاعات در آخرین قسمت از سری آموزش کنسول جستجوی Google در YouTube ارائه شده است. در این ویدئو به اصول استفاده از گزارش سایت مپ در کنسول جستجو توجه شده است. برای تازه کردن آخرین ویژگی های گزارش نقشه سایت ، به این موارد مراجعه کنید: گوگل گزارش سایت مپ را در کنسول جستجو به روز کنید. این احتمال وجود دارد که شما قبلاً با گزارش سایت مپ در کنسول جستجو آشنا باشید ، و حتی ممکن است به طور مرتب برای سایتهایی که مدیریت می کنید به آن مراجعه کنید. بنابراین من می خواهم به پوشش برخی از موارد سطح بالاتر از ویدیو بپردازم.

جان مولر در این ویدئو برای مطرح کردن این سؤال:

“اگر نقشه سایت ندارم آیا گوگل تمام صفحات من را پیدا خواهد کرد؟”

بیایید از آنجا شروع کنیم.

آیا Google می تواند صفحات را بدون نقشه سایت پیدا کند؟

معمولاً اگر سایت نسبتاً اندک باشد و صفحات آن به درستی پیوند خورده باشد ، گوگل بوت می تواند محتوا را کاملاً خوب کشف کند.

ویزبرگ قبل از افزودن این مقاله می گوید:

“شما لازم نیست که در مورد سایت مپ نگران باشید ،” با این وجود ، اگر سایت شما یکی از معیارهای زیر را رعایت کند ، یک سایت مپ ممکن است به گوگل کمک کند تا تصمیم بگیرد که چه چیزی و چه موقع وب سایت شما را خزیده کند. “

توجه به این سه مسله مهم است:

  • سایت واقعاً بزرگ است
  • صفحات سایت جدا شده است
  • سایت جدید است یا به سرعت تغییر می کند

در این موارد ، نقشه سایت می تواند با هدایت گوگل بوت به سمت مطالب جدید و نشان دادن گوگل بوت برای یافتن صفحات جدا شده ، کمک کند. همچنین می توان از یک سایت مپ برای اولویت بندی قرار داد که ابتدا کدام محتوای برای خزیدن ، که برای سایت های بزرگ مفید است. ویزبرگ می افزاید ، سایت مپ هیچ تضمینی در این زمینه ندارد ، به این معنی که گوگل همیشه URL های موجود در سایت مپ را کراول نمی کند. برعکس ، شامل آدرس URL در سایت مپ تضمین نمی کند که آنها کراول نخواهند شد. گوگل قادر به یافتن صفحاتی است که در یک نقشه سایت قرار دارند یا نه.

 نداشتن نقشه سایت و ضررهای ناشی از آن

اگرچه گوگل صریحاً توصیه نمی کند که همه سایت ها نقشه سایت داشته باشند ، ویزبرگ خاطرنشان می کند که هیچ گونه ضرری در داشتن آن وجود ندارد. بنابراین اگر مطمئن نیستید که سایت شما به یکی از آنها نیاز دارد یا خیر ، همیشه می توانید بررسی کنید و یکیزا موارد را استفاده نمایید.

ویزبرگ می گوید:

“در بیشتر موارد ، سایت شما از داشتن نقشه سایت سود خواهد برد.”

گوگل نقشه های ایجاد شده به صورت خودکار را توصیه می کند. وقتی نوبت به ایجاد نقشه سایت می رسد ، Google به طور خاص توصیه می کند از نقشه های اتوماتیک تولید شده در مقابل ایجاد دستی آن استفاده کنید. در حالت ایده آل ، سیستمی که وب سایت شما را اجرا می کند ، فایل های سایت مپ را به صورت خودکار برای شما ایجاد می کند. افزونه های وردپرس و افزونه های دروپال نیز برای دستیابی به این هدف وجود دارد. در آخر اینکه به سایت های فایل نقشه سایت توجه داشته باشید. اگر سایت شما به اندازه کافی بزرگ است و به چندین فایل سایت مپ نیاز دارد تا تمام URL ها را در خود جای دهد ، بسیار مناسب است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *